Sevkiyat Şekli

Öncelikle şunu hatırlatalım: sipariş vermeniz için üyelik girişinizi tamamlamanız gerekir. Sorularınızı [email protected] adresine iletebilirsiniz. Üreticiler bölümünden üreticinizi seçerek, ürünlerinizin siparişini verebilirsiniz. Siparişinizde birçok üreticiyi sırasıyla seçebilirsiniz, tek bir ödeme ile.

Projenin 4 hedefi arasındaki “ÇİFTÇİ’NİN MARKALAŞMASI” önceliğinde, siparişleriniz üreticilerinizden hiçbir ara depolama olmadan, Türkiye’nin her yerine, direkt olarak adresinize sevk edilir. Farklı noktalara vereceğiniz siparişler ayrı ayrı kargolanır. Siparişi alan üretici/ler (veya tedarikçi/ler) siparişlerinizi en yakın sevk gününde (*) hazırlar ve anlaşmalı kargo firmamız vasıtasıyla size gönderir.

Kargo bedeli, üretici için aksi belirtilmedikçe, fiyatlarımıza dahildir. Ancak göndericiye ait şubeler nadiren kargo bedelini faturada “ücret alıcı” olarak düzenleyebiliyorlar. Eğer kargo bedeli tarafınızdan ödenirse, lütfen [email protected] adresine KARGO BEDELİ başlığında bize banka hesap numaranızla birlikte iletiniz. İlgili kargo bedeli 1 işgünü içinde size iade edilir.

Projemiz sadece perakende satışları (sınır miktarı 7 birimdir) kapsar.

Siparişlerinizin kargo sürecinde istenmeyen darbelere ve ısı farklılıklarına dayanıklı özel kutularda sevk edilmesi hedeflenir. İstisnai olarak stok sorunu olduğunda, üreticiler kendi ambalaj malzemelerini kullanırlar.

Siparişlerinizi verirken üreticilerin sevk günlerini dikkate almanızı rica ederiz. Özellikle taze ürün sevkıyatlarında siparişlerin sevk günü öncesi mesai saati sonuna dek verilmesi önerilir. Verdiğiniz sipariş miktarına göre sevkıyat hazırlığı sabahın erken saatlerinden itibaren başlamaktadır. Kuru gıda veya mamul ürün tedarikçilerimizin stok sorunları olduğu takdirde siparişin sevk günü ertelenebilmektedir.

Aşağıdaki tabloda üreticilerimizin gönderim günleri ve organik sertifika durumu yer alıyor. Tabloda yer alan günler zaman zaman değişiklik gösterebilir; en güncel bilgiler üreticilerin kendi sayfalarında yer almaktadır.

 

 

(*): Meteorolojik koşullarda zorluk, yetersiz stok veya müşteriye özel sipariş gibi durumlarda sevk günü ötelenebilir.
 
Teslimat süresi, normal yol ve hava koşullarında, siparişin ilgili üreticinin web sitesinde belirtilen sevkıyat gününden evvel mesai saati bitimine dek ödemesi onaylı şekilde alınması kaydıyla, ürün talep edilen üretici adresi ile alıcı adresi arasındaki mesafe esas alınarak, 600 km ye kadar 1 işgünü, 600 km sonrası 2 işgünü olarak hedeflenir. Ancak üreticilerin veya tedarikçilerin mevsimsel yoğunlukları veya stoklarda talep edilen ürünlerin geçici olarak yer almaması veya istem dışı acil durumlar gibi sebeplerle sevk günlerinde gecikme olabilir.