Organik olan ve olmayan ürünler

Sitemizde yer alan üreticiler kimyasal gübre veya sentetik ilaç kullanmadıklarını beyan ederler. Bazı üreticiler organik sertifikalı olmasa da (çeşitli sebeplerle sertifika sistemini benimsemeyen üreticiler) bu üreticilerin üretim felsefesinde daima temiz, doğal ve sağlıklı üretim vardır. Hiçbir üretici GDO'lu tohum kullanmaz.

 

Organik sertifikalı ürünlerinin yanısıra, bazı üreticiler kendisine ait veya köy sınırlarında üretilen organik sertifikasız ürünleri de satışa sunmaktadır.

 

Sertifikalı olsun veya olmasın, Toprak Ana esaslarında üretim yapmayanlar sitemizden satış yapmazlar. Amacımız Slow Food felsefesinde yer alan "iyi, temiz ve adil" kriterlerini esas alan bir gıda zincirine hizmet etmektir. İdeal hedef "en az emek ile" gerçekleştirilen doğal tarım olabilir. Ancak bu şekilde yapılan tarımın doğa ile tam uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Kaldı ki, doğal tarım yaklaşımı tarımın ötesinde kazanımlar oluşturmaktadır. Bu anlayışta gerek felsefesi ve gerek geliştirdiği yöntem ve tohumlar ile dünyada bir çığır açan Masanabu Fukuoka şöyle demiştir: “Tarımın nihai hedefi mahsul yetiştirmek değil, insanların geliştirilmeleri ve kusursuzlaştırılmalarıdır.”

Amaç insan ve doğa dostu tarımı desteklemek, birlikte geliştirmektir.


Positve SSL on a transparent background Copyright © 2010-2014 Toprak Ana. Tüm hakları saklıdır.
Bu internet sitesinin kullanıcıları Gizlilik İlkesini ve Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar.