Rengin Suar
Rengin Suar
 • Şehir : Balıkesir / AYVALIK
 • Sevkiyat Günleri : Pazartesi, Çarşamba, Cuma
 • Minimum Sipariş Tutarı : 30 TL

Harita yükleniyor ...

Balıkesir / AYVALIK

  Ben Rengin Suar. 20 yıl gerek özel gerekse kamu sektöründe uluslararası reklamcılık, halkla ilişkiler ve lobi faaliyetlerinde çalıştıktan sonra şimdilerde özenle seçip, sınırlı sayıda tenekelediğim zeytinyağlarımı kaliteden ödün vermeyi sevmeyen müşterilerime sunuyorum.  Düzen-Norwest Gıda ve Çevre Laboratuvarı denetiminde üretilen 'erken hasat natürel sızma' zeytinyağlarıma kendi adımı verecek kadar güveniyorum. Meraklıyım, tadımcıyım, titizim.


   

  Zeytinyağlarım tek bir mevkiden, aroması, acı ve yakar özellikleri dengeli. Alışılmış lezzetlerden üretim kalitesi ile farklı. Edremit Körfezi Bölgesinden, çünkü en lezzetli bulduğum zeytin çeşidi Ayvalık - Küçükkuyu arasında dikili Ayvalık/Adremition çeşidi. Özelliğim; ağacımın ve fabrikamın olmaması ve gerek zeytin tarımında gerekse zeytinyağı üretiminde ArGe’ye öncelik veriyor olmam.  En sağlıklı saklama koşulları ve laboratuvar denetiminin yanısıra, kulaktan kulağa pazarlama yöntemine girişimimle öncülük ediyorum.  Zeytinyağı sadece yağ değil, zeytin meyvesinde bulunan antioksidan seviyesini yaratarak insan sağlığını etkileyen flavanoid deposudur. Yağın tüm özelliklerini koruyabilmek için gerek üretim gerekse saklamada, oksidasyonu en düşük düzeyde tutabilmek lazım. Organoleptik, yani lezzeti yanında Vitamin-E düzeyi ve biofenoller gibi kimyasal parametreler ile takip edilen yağlar kıymetlidir. Dolayısıyla doğru olan zeytini zedelenmeden toplamak, bekletmeden nakletmek, seçerek hijyenik ortamda işleme sokmaktır. Üretimde ise su ile teması en aza indirip, aşırı mekanik güç kullanımından kaçınarak, oksidatif etkenleri ortadan kaldırmalıyız. Bu da ancak soğuk sıkım tekniği kullanılarak mümkün olabiliyor. Ürünüm asit oranı ve besin değerleri sabit kalacak şekilde saklanmakta.  Gün ışığından ve ısıdan en az etkilenmesi için özel tasarım teneke kutularda sunuluyor.  Kapağı farkediyorsunuzdur; önemli bir kullanım problemini hallediyor. Teneke ve kapakta uluslararası büyük firmalarla çalışıyorum. Tasarımlarım tasarımcı ve sanatçı Emre Senan tarafından yapılıyor. Halihazırda piyasada satışa sunulan zeytinyağlarından ciddi bir biçimde ayrılıyor ürünüm. Özel üretim zeytinlerim de cabası.


   ---


  Rengin Suar'ın 2016 yılı için mektubu:


   


  Sevgili Dostlarım,  Ayvalık'tan Merhaba!  Bölgemiz zeytin hasatını geride bıraktı. Hepimiz yağlarımızı hazırlayıp önünüze çıktık.  Bildiğiniz gibi dünya zeytinyağında kaliteyi İtalya belirlemiştir. Onlar da kendi içlerinde Toscana Bölgesi zeytinyağlarını en iyisi olarak seçmişlerdir. Türkiye'deki zeytinyağı çeşitlerinin arasında, Toscana'ya en yakın gelen Ayvalık/Edremit Körfezi Bölgesi ürünleridir. Bizimkiler yalnız Türkiye'nin değil dünyanın da en iyileri arasına girmektedirler.  Sizlere bir iyi bir de kötü haberim var:  İyi haber; Bu yılın zeytinyağları son derece lezzetli.  Gerek güneş, gerek rüzgar, gerekse yağmur bölgenin coğrafi özellikleri ile birleşerek bu güzel sonucu doğurdu, şükürler olsun.  Kötü haber; Zeytinyağı fiyatları gördüğünüz gibi yükseldi.  Çünkü, zeytin fiyatları geçen seneye göre iki mislinden fazla arttı. Uzun yıllardır ilk defa çiftçi para kazandı. En kaliteli ürünleri sunmak olan işimiz biraz zorlaştıysa da, olacak o kadar.  Zeytin önce yeşil olur sonra siyahlaşır. Sağlıklılık açısından yeşil üstündür. Biyofenol yapısındaki antioksidanlar gibi yararlı bileşenler yeşilde çok daha fazladır. Bu yüzden zeytini siyahlaşmadan soğuk sıkar, "Erken hasat natürel sızma" denilen değerli zeytinyağını elde ederiz. Bütün bir yıl bozulmadan saklayabildiğimiz tesislere sahibiz. Sevgili dostlarım, sizlerin de tüketici olarak seçtiğiniz ürünlerin lezzet kalitesi bir yana, sağlıklılığı ile birlikte değerlendirmenizi öneririm.  Zeytinyağlarım,  toprak, yaprak ve zeytinde sağlık analizinden başlayarak, üretimin her aşamasında Düzen-Norwest Gıda ve Çevre Laboratuvarı tarafından kontrol edilmektedir.
  Teneke çevirme siyah zeytinim ve zeytinyağlarımı marketlerde bulamazsınız. Buradan veya renginsuar.com sayfamdan sipariş verebilir veya beni arayabilir, önce bilgi alabilirsiniz. Sayıca az ama meraklı bir müşteri gurubu ile çalıştığım için bu imkanı sağlayabilecek durumdayım.  Sevgiyle.


   


   Positve SSL on a transparent background Copyright © 2010-2014 Toprak Ana. Tüm hakları saklıdır.
Bu internet sitesinin kullanıcıları Gizlilik İlkesini ve Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar.