AKTİF UMUT / Okuyan Us Yayınevi

 • Kategori : Kitap
 • Fiyat : 20 TL / adet
 • Sevkiyat Günleri : Salı, Perşembe
 • Çiftçisinin ürünüyle ilgili açıklaması :

  AKTİF UMUT
  Chris Johnstone, Joanna Macy


  İçinde Bulunduğumuz Karmaşaya Çıldırmadan Nasıl Göğüs Gerebiliriz?


  “Aktif Umut, yirmi ikinci yüzyılda yaşayacak varlıklar için, yirmi birinci yüzyılda yazılmış en önemli kitap olabilir.”


  Bizler dünyaya aidiz ve kıymetli dünyamız krizde. Aktif Umut, yumuşak ama boyun eğmez bir şekilde, bizleri zamanımızın büyük macerasına katılmaya çağırıyor. Joanna ve Chris, yirmi birinci yüzyıldaki derin ve insanın bütün ruhuyla koyulacağı sosyal hareket için gereken manevi yolu tasarlamış.


  Karşı karşıya olduğumuz sorunlar, hakkında düşünmek bile istemeyeceğimiz kadar zorlu olabilir. İklim değişimi, petrolün tükenmesi, ekonomik çalkantılar ve türlerin toplu yok olması bir araya geldiğinde, kahredici ve acil bir durum yaratmaktadır. Aktif Umut bu krizle yüzleşmek ve umulmadık bir direnç ve yaratıcı güçle bu duruma tepki gösterebilmek için kapasitemizi nasıl artırabileceğimizi gösteriyor. Sürdürülebilirlik, çevrecilik, yeni ekonomi yahut sosyal adalet hareketleri içindeki çalışmalarının başarısı konusunda kaygı duyan herkes için, bu kitap bir rehber ve ilaç olacaktır.


  Sunulan rehberlikle; ne korku, umutsuzluk ne de belirsizliğin bizi engellemesi için uğraşılarımıza nasıl sadık kalacağımızı öğreniyoruz.


  Eğer yaşayan Yerküre’ye hizmet etmek istiyor ama bunu nasıl yapacağınızı bilemiyorsanız, eğer karşınızda duran görevin boyutları yüzünden cesaretinizi kaybediyorsanız ve oynayabileceğiniz rolü bulmak istiyorsanız, bu kitabı okuyun ve yararlanın!


  Okuyan Us, Flora Dizisi ile yeryüzü bilgeliğine bir kapı aralıyor. Bu kapıdan şu an itibarıyla görünen, yeryüzünün canını hissedenlerin -dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar- onu kollamak ve gözetmek için türlü yollar buldukları… Biz onlara tanıklık ediyor ve geçmişin izlerini sürüp yarınlara taşıyoruz. Yaşamı kutlayarak ve çoğalarak… Yolumuz açık olsun…  Orijinal Adı: Active Hope – How to Face the Mess We’re in without Going Crazy

  Yayın Yönetmeni: Cem Mumcu

  Yayın Koordinatörü: Kemal Kırar

  İngilizceden Çeviren: Nuray Önoğlu

  Dizi Editörü: Ayşe Dirikman Kalıpçı

  Dizi ve Kapak Tasarımı: Ebru Demetgül

  ISBN: 978-605-5134-14-3

  BARKOD: 9786055134143

  Sayfa Sayısı: 260

  Boyut: 15 x 23